ایده یابی,تجربه‌ی شخصی,وبلاگ نویسی

نقش وبلاگ نویسی روزانه در یافتن ایده

قبلا در جاهای مختلف از فواید وبلاگ نویسی روزانه زیاد خوانده بودم. آن موقع می توانستم همه ی فواید و راه و چاهش را از بر بگویم. اما نهایتا یک هفته بعد همه از یادم می رفت. چونکه اطلاعات را استفاده نمی کردم.

با اینکه دو هفته است که وبلاگ نویسی روزانه را شروع کرده ام، تاثیراتش را احساس می کنم. دلم می خواست صبر کنم تا دو هفته به شش ماه تبدیل بشود و بعد در این رابطه حرف بزنم. اما دیشب بعد از خواندن کتابی در رابطه با شغل های اینترنتی و دیدن یکی از ویدیو های قدیمی آقای کلانتری، یکهو میل شدید به نوشتن پیدا کردم، مثل وقتی که تشنه نیستید اما تبلیغ نوشابه را در تلویزیون می بینید و دهانتان خشک می شود.

شروع کردم به نوشتن یک یادداشت برای وبلاگ، در این حین دو سه تا ایده به ذهنم رسید. ناگهان یاد دو داستانی افتادم که پیش نویس اولیه شان را یک ماه پیش نوشته بودم و فقط مانده بود که بازنویسی شوند. آن وقتی که این دوتا داستان را نوشته بودم کلی تعریفشان را می کردم (پیش خودم البته😁) و می بالیدم. اما چه شد؟ تازه دیشب یادم افتاد که همچین داستان هایی نوشته ام.

قبلا در رابطه با دفتر یادداشت زیاد خوانده بودم و باور داشتم که ایده ها فرار می کنند. اما نیازی به آن نداشتم. اگر ایده ای به ذهنم می رسید در همان روز مصرف می شد. ایده ای نمی ماند که در دفتر یادداشت بنویسم. از یک سال پیش تا الان فقط بیست ایده در دفتر نوشته بودم، که بیشترشان هم فقط برای پر کردن دفتر بود.

مقدمه ی طولانی شد. الان که وبلاگ نویسی روزانه را شروع کرده ام می توانم جریان ایده ها را حس کنم. ایده هایی که در خانواده، کتاب، زندگی و حیاط خانه قایم شده اند. و واقعا سر کردن بدون یادداشت کردن سخت بود. به دنبال دفترم گشتم ولی هیچ جا پیدا نشد (اشاره به بی استفاده بودنش تا به الان). دفتر جدید خریدم، اول می ترسیدم که این هم مثل قبلی گوشه ای بیافتد. اما الان خوشحالم که آن را خریده ام.

وبلاگ نویسی روزانه واقعا آدم را خلاق می کند و باعث می شود که به همه چیز بیشتر دقت کند. ناچار سعی می کنم بیشتر به خانواده توجه کنم. خواب هایم را سرسری رد نکنم. وقایع بی اهمیت اما نادر زندگی ام را بنویسم. و مهم تر از همه کمتر به مخاطب فکر کنم (ناراحت نشی)

وبلاگ نویسی روزانه با شما چه کاری کرده است؟

دوست دارید هر هفته ایمیلی از چیز هایی که آموخته ام برایتان بفرستم؟ فرم زیر را پر کنید.

Subscribe to our newsletter!

2 نظرات در مورد “نقش وبلاگ نویسی روزانه در یافتن ایده

 1. راستش بعد از آن ایمیل تذکر که گفتید هر روز پست هوا کنم، باز افتادم رو دور ایده یابی از هیچ چیز.
  اما قبلا هم اینطوری بودم ولی بعضی وقت ها اشتیاقم می خوابه.

  1. خوشحالم که توانستم کمکتان کنم.
   چیزی که از اشتیاق من کم می کند زیادی فکر کردن به وبلاگ است.
   پوسته ش خوبه؟ چرا نوشته م اینقدر رفته تو هم؟ چطوری پوسته رنگ بندی بهتری داشته باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.