تجربه‌ی شخصی,کتابخوانی

چگونه 3 کتاب را هم زمان بخوانیم؟

یکی دو ماه پیش تصمیم گرفتم که کتابخانه ی کوچکمان را دسته بندی کنم. حین این کار کلی کتاب پیدا کردم که بیشترشان تجدید چاپ نشده بودند و بوی کهنگی ناجوری داشتند. چندتایشان چشمم را گرفتند و خواستم که در همان هفته همه را بخوانم. اما عادتی که داشتم اجازه نمی داد که این کار را بکنم. وقتی کتابی را تمام نکنم نمی توانم سراغ کتاب دیگری بروم.

در این یادداشت/مقاله تمام کتاب ها را به سه دسته تقسیم می کنم، جوری که بتوانم در طول روز از هرکدامشان حداقل 5 ورق بخوانم.

کتاب داستانی: تمام کتاب های داستانی در این بخش قرار می گیرند (به غیر از داستان کوتاه و داستانک).

کتاب غیر داستانی: همه جور کتاب غیر داستانی به غیر از کتاب هایی که از یادداشت، قطعه و جمله قصار ساخته شد اند، در این بخش هستند.

کتاب های کوتاه: منظورم از کتاب کوتاه کتابی نیست که بیشتر از 50 صفحه نیست. منظروم کتاب هایی است که از نوشته های کوچک تشکیل شده اند. کتاب هایی مثل مجموعه داستان کوتاه، کتاب یادداشت های نویسنده گان، کتاب جملات قصار و … خلاصه هرجور کتابی که بشود یکی از نوشته های کوتاهش را در کمتر از نیم ساعت خواند.

بیشتر روز را به کتاب غیرداستانی اختصاص می دهم. شب ها هم داستانی مطالعه می کنم. و در فرصت های کوتاهی (وقتی منتظرم برادرم از حمام بیرون بی آید تا دوش بگیرم.) که در طول شبانه روز پیش می آیند بخشی از کتاب کوتاه را می خوانم.

با این روش، قبلا اگر یک کتاب را در یک هفته می خواندم الان 3 تا کتاب را در یک هفته می خوانم.

نظر شما راجب این روش چیست؟ چطور بهترش کنم؟

2 نظرات در مورد “چگونه 3 کتاب را هم زمان بخوانیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.